To sidebar

Tag - wyszukiwarka

Entries feed Comments feed

Saturday, January 9 2021

Wyszukiwanie firm online - więcej niż tylko Google

mac-459196_640.jpg, Jan 2021


Szukając klientów, często musisz polegać na rekomendacjach. Coraz więcej osób szuka również firm czy produktów w Internecie. Ale jak zaprezentować się w Internecie, także poza optymalizacją pod kątem wyszukiwarek?


Oprócz dobrego rankingu w Google możesz również wpisać swoją firmę w określonych katalogach w celu zaprezentowania się. Istnieje wiele sposobów zarejestrowania firmy w katalogu biznesowym. Niezależnie od tego, czy są to żółte strony, Productpilot Messe Frankfurt czy cykleks. Ale zawsze pojawia się pytanie, czy w ogóle jest tego warte. W końcu strata na rozproszeniu jest bardzo duża, a wejścia zwykle nie są dokładnie tanie. Niemniej jednak warto zarejestrować się w takim katalogu firm. Należy tylko rozważyć, który z nich.
Zwróć uwagę na grupę docelową

To, czy zarejestrujesz się w klasycznym katalogu biznesowym, takim jak Yellow Pages, czy raczej w portal internetowy, zależy w dużej mierze od grupy docelowej. Starsi, konserwatywni klienci z większym prawdopodobieństwem sprawdzą żółte strony niż katalog online. Należy jednak wziąć pod uwagę, że wejście jest zwykle droższe, a straty są bardzo duże. Żółte strony są umieszczane na każdym progu bezpłatnie, ale w wielu przypadkach trafiają do kosza, zanim nawet strona została otwarta. Ponadto pozostaje problem, że drukowany katalog firm jest w większości ograniczony do określonego regionu i nie ma w nim żadnych międzynarodowych firm.
Idź z duchem czasu

Obecnie większość interesów prowadzi się prawie wyłącznie online. Szukasz w internecie tego, czego potrzebujesz, kontaktujesz się z nami e-mailem, zamawiasz online, a przelew realizowany jest za pośrednictwem bankowości internetowej. Zwłaszcza młodsi uczestnicy rynku są przyzwyczajeni do wyszukiwania tylko partnerów biznesowych i produktów w wyszukiwarkach lub portalach biznesowych. Jeśli nie chcesz zostać tutaj w tyle, nie masz innego wyjścia, jak tylko upewnić się, że zostaniesz znaleziony online. Google i spółka Posiadanie własnej strony głównej jest obecnie czymś oczywistym. Jednak należy również upewnić się, że strona jest zaprogramowana na zgodność z W3C i jest zaprojektowana tak, aby była przyjazna dla wyszukiwarek. Oznacza to również, że strona jest regularnie aktualizowana. Jeśli tak nie jest, zwykle możesz zaoszczędzić na kosztach serwera, ponieważ i tak nie zostaniesz znaleziony przez Google & Co.
Katalogi online

Alternatywą dla własnej strony głównej jest wpis w katalogu biznesowym online. Tutaj możesz pozytywnie zaprezentować siebie i swoją firmę, dać im znać lub bezpośrednio poszukać partnerów biznesowych. Zwykle jest to mniej ważne w przypadku kontaktu z klientami końcowymi. Ale firmy chętniej szukają tutaj partnerów B2B. Dzięki Internetowi wiele portali, takich jak ma charakter międzynarodowy, dzięki czemu można znaleźć partnerów z całego świata. W większości katalogów możesz nawet zarejestrować się za darmo. Należy jednak raczej tego powstrzymać, ponieważ wiele funkcji jest tutaj ograniczonych i są wyświetlane tylko daleko wstecz na listach wyników. Ponadto sugerujesz swoim partnerom biznesowym, że albo nie chcesz, albo nie możesz wydawać pieniędzy na reklamę. Żaden nie robi dobrego wrażenia.

nextgeneration.swidnica.pl